Jesteś tutaj: Start / Aktualności

DZIEŃ DZIECKA

Drodzy Uczniowie!
Żyjcie tak, aby każdy kolejny dzień
był niesamowity i wyjątkowy.
Wypełniajcie każdą chwilę tak,
aby potem wspominać ją z radością.
Czerpcie energię ze słońca,
kapiącego deszczu i uśmiechu innych.
Szukajcie w sobie siły, entuzjazmu i pasji.
Wszystkiego najlepszego w Dniu Dziecka życzą Wam

Dyrekcja, Nauczyciele i Pracownicy SP Niemcz.
Tęsknimy bardzo za Wami i wierzymy, że już niedługo się spotkamy :)

06.2020

Przejdź do - PROJEKT EDUKACYJNO-KREATYWNY

PROJEKT EDUKACYJNO-KREATYWNY

Wielomiesięczny projekt edukacyjno-kreatywny ZUS na najlepszy komiks, plakat i film dobiegł końca. W konkursie na temat systemu działania instytucji ZUS oraz historii ZUS wzięli udział uczniowie klas: VI, VII, VIII z naszej szkoły. Po wnikliwym przeanalizowaniu wielu prac
plastycznych jury dokonało wyboru. Na etapie szkolnym zwyciężyły zespoły, w skład których wchodzili uczniowie:
Kategoria plakat:
I miejsce – Kalina Przybysz, Julia Dworzecka kl. VIII b
II miejsce - Julia Szot, Julia Bosiacka, Natasza Szymańska, Jessica Megger, Agata Bartłomiejczak kl. VI b
III miejsce – Martyna Grzenia kl. VIII b
Kategoria komiks:
I miejsce – Natalia Moś, Nadia Kristensen, Laura Tecław, Julietta Pantkowska kl. VII b
II miejsce – Antonina Pyzik, Tatiana Kopaczewska, Zosia Sowa, Amelia Kocińska, Oliwia Jaszkiewicz kl. VI b
III miejsce – Max Kulikowski kl. VII c
Kategoria film:
I miejsce – Patryk Stelmaszek, Jakub Osławski, Aleksander Mrotek, Mateusz Kruk kl. VII b

Wszystkim zwycięzcom serdecznie gratulujemy i prace , które zdobyły I miejsca wysyłamy na konkurs do etapu wojewódzkiego.
Serdecznie dziękujemy za zaangażowanie i pomysłowość, w tym trudnym do realizowania tego typu działań grupowych w okresie pandemii.
Pozdrawiamy,
p. Anita Górecka
p. Aleksandra Kucewicz-Wasilewska

GŁOSOWANIE - PODWÓRKO NIVEA

"Walczymy o Podwórko Talentów NIVEA!
Jedyne, co należy zrobić, to CODZIENNIE głosować na naszą szkołę, do 24 czerwca! Dzięki zaangażowaniu każdego z nas będziemy mogli wygrać wspaniały plac zabaw dla naszych uczniów.
Liczymy na Ciebie!" GŁOSUJ TUTAJ

WIRTUALNA GALERIA TWÓRCZOŚCI

Informuję, że na stronie szkoły funkcjonuje Wirtualna Galeria Twórczości, w której prezentowane mają być wytwory plastyczne, muzyczne i literackie naszej społeczności szkolnej.
Gorąco zapraszam wszystkich uczniów do odkrywania, rozwijania i udostępniania wytworów swoich pasji i zainteresowań w szkolnej Galerii. Wyjmijcie z „szuflady” swoje dotychczasowe dzieła lub stwórzcie nowe.
Warto rozwijać i odkrywać swoje pasje i zainteresowania, ponieważ jest to okazja do:
- przeżywania satysfakcji z własnych działań, radości tworzenia, samodzielnego uczenia się;
- kreatywnego wyrażania siebie;
- wyrabiania pewności siebie i poczucia własnej wartości;
- rozwijania umiejętności dzielenia się pomysłami z innymi;
- rozwijania sprawności swojego mózgu w wielu jego funkcjach;
- spełniania marzeń, które mogą wyznaczyć kierunek Twojej przyszłości;
- zostawienia swojego śladu w historii szkoły i nie tylko ;
- ukazania, że świat jest zadziwiający, ciekawy, intrygujący, piękny, a jego skrawek widziany i wykreowany przez Ciebie – wyjątkowy;
Ludzie często z góry zakładają, że nie są twórczy i nie podejmują aktywności twórczej. Nie podejmują jej także wówczas, kiedy zasadniczo uważają się za zdolnych do Twórczości, ale znajdują się w zakresie bezpośredniego oddziaływania kogoś, kogo uważają za lepszego pod tym względem. Tymczasem KAŻDY człowiek posiada twórczy potencjał, który można rozwijać.
PAMIĘTAJCIE:
Nie trzeba być genialnym, aby być twórczym.
Nie trzeba uprawiać dziedziny sztuki artystycznej, aby być twórczym.
Najważniejszy jest sam proces tworzenia, nie jego wynik.
Podczas podejmowania tego procesu rozwijana jest KREATYWNOŚĆ – czyli umiejętność dostrzegania w rzeczach zwyczajnych i pospolitych tego, co niezwykłe…
ZAPRASZAM do inspirującej przygody! Rysujcie, malujcie, grajcie, śpiewajcie – TWÓRZCIE i przysyłajcie wytwory Waszej twórczości.
We wszelkich sprawach związanych z galerią, proszę o kontakt ze mną.

Kinga Słomińska – pedagog szkolny

PROJEKT - MEGAMISJA FUNDACJI ORANGE

Ogólnopolski program edukacyjny MegaMisja to propozycja dla  uczniów klas młodszych. Czekamy na ocenę komisji. Trzymajcie kciuki!

Poniżej filmik konkursowy: