Jesteś tutaj: Start / Aktualności

PROJEKT EDUKACYJNY NATURA SZTUKI/SZTUKA NATURY

Nasza Szkoła przystąpiła do Projektu Edukacyjnego NATURA SZTUKI/SZTUKA NATURY, który prowadzą znani edukatorzy i artyści na terenie całej Polski. Projekt składa się z bloków -  intermedialnych warsztatów aktywizujących twórczo dzieci, młodzież i studentów, gdzie podstawową rolę odgrywa natura, sztuka współczesna i dawna oraz związane z nimi zagadnienia. W Bydgoszczy warsztaty poprowadzi p. Aleksandra Kucewicz-Wasilewska (plastyk z naszej szkoły). Chętne do bezpłatnego udziału w warsztatach ( termin podamy później) dzieci z naszej szkoły w Niemczu na pewno doświadczą wspaniałej zabawy twórczej. Szczegóły można śledzić na rozwijającym się blogu projektu: https://naturasztuki.blogspot.com/
Pamiętajcie! Sztuka- to przede wszystkim- wspaniała ZABAWA!
Projekt jest realizowany z zasobów Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Przejdź do - KONKURS WIEDZY O LEONIE WYCZÓŁKOWSKIM

KONKURS WIEDZY O LEONIE WYCZÓŁKOWSKIM

Znamy zwycięzców I etapu konkursu!
Podczas dodatkowych lekcji z szeroko rozumianej dziedziny sztuki/plastyka, które odbyły się w naszej szkole przygotowywaliśmy się z uczniami z klas siódmych do I etapu konkursu wiedzy o Leonie Wyczółkowskim, organizowanym przez Liceum Plastyczne w Bydgoszczy, który odbył się 13.03.2020.
Dziś już wiemy, iż do II etapu zakwalifikowali się: Igor Chaliszewski (7c), Max Kulikowski (7c), Wiktor Piotrowski (7c), Patryk Stelmaszek (7b), Diana Hai Obeid (7a), Kinga Kowalska (7a)
Ze względu na panującą w kraju sytuację związaną z koronawirusem, zmianie uległa forma przeprowadzenia etapu finałowego. Nie odbędzie się on w Zespole Szkół Plastycznych, lecz online na platformie Google Meet. II etap (25.04.2020) przeprowadzony będzie w formie rozmowy z Komisją. Serdecznie gratulujemy!
Przed nami przygotowanie do etapu finałowego w ramach dodatkowych lekcji on-line.
Aleksandra Kucewicz-Wasilewska

INSTRUKCJA LOGOWANIA SIĘ DO OFFICE 365/M.TEAMS

Instrukcja do pobrania - TUTAJ

W instrukcji omówione jest logowanie się do Office 365 oraz korzystanie z M.Teams min. odczytywanie zadań oraz odsyłanie zadań nauczycielowi.

B. Ziółkowska

Rekrutacja do szkoły
Nie ulega zawieszeniu, prowadzimy ją zgodnie z przyjętym terminarzem. Wnioski i karty zgłoszeniowe proszę wysyłać drogą elektroniczną na adres: sekretariat@sp-niemcz.edu.pl

EDUKACJA NA CZAS ZAWIESZENIA ZAJĘĆ W SZKOŁACH

Szanowni Państwo,
W odpowiedzi na potrzebę chwili, w której się obecnie znajdujemy, w poniedziałek uruchamiamy narzędzie do edukacji zdalnej dla naszych uczniów z klas IV-VIII. Zależy nam na tym, aby dzieci i młodzież wykorzystała czas kwarantanny domowej i poświęciła ten czas na uzupełnienie braków, utrwalenie wiadomości oraz przyswojenie nowych informacji, które będą w stanie zrealizować samodzielnie.
Aby równomiernie rozłożyć zadania, materiały do realizacji będą ukazywać się w następującym porządku ( w aplikacji M.Teams - Ogłoszenia i Zadania ) :
poniedziałek – chemia, fizyka i przyroda
wtorek – język polski i historia
środa – matematyka i informatyka
czwartek – języki obce
piątek – biologia, geografia
Taki układ przedmiotów pozwoli na systematyczną pracę w domu, aby uczniowie nie odzwyczaili się od szkoły ;)
Opracowany system, pozwala na odebranie przekazanych materiałów, odesłanie zrealizowanych zadań do sprawdzenia przez nauczyciela oraz kontakt z nauczycielem poprzez czat. Nauczyciel odpowiadając na zapytanie ucznia może swoją odpowiedź przekazać wszystkim uczniom. Proszę więc, przed zadaniem pytania, sprawdzić czy odpowiedź na nie została już udzielona. Wysyłając materiały nauczyciel określi co uczeń ma zrobić oraz w jaki sposób zostanie za swoją pracę oceniony/wynagrodzony.
Chciałbym przypomnieć uczniom, że obecna przerwa nie ma charakteru ferii/wakacji. Realizujemy obowiązek szkolny metodami możliwymi do zastosowania w tej szczególnej sytuacji.
W załączniku znajduje się szczegółowa instrukcja korzystania z aplikacji umożliwiającej zdalną edukację opracowana przez Panią Ziółkowską. Myślę, że dzięki niej nie będzie problemów z korzystaniem z tego narzędzia. Ważne jest to, aby wszystko, co dotyczy nauki zdalnej odbywało się poprzez aplikację Microsoft Teams, a nie e-dziennik.

INSTRUKCJA LOGOWANIA SIĘ DO PLATFORMY MICROSOFT TEAMS / OFFICE 365  - do pobrania - TUTAJ

Dla klas I-III materiały zostały dostarczone przez nauczycieli jeszcze w trakcie obecności uczniów lub też zostaną przekazane przez e-dziennik. Korzystanie z aplikacji, tak jak napisałem już wcześniej obejmuje uczniów klas IV-VIII.

Dodatkowo wszystkim uczniom polecamy również korzystanie z platformy przygotowanej przez MEN (men.gov.pl ) zakładka edukacja zdalna, gdzie można skorzystać z:
Materiały edukacyjne – polecane platformy, strony i serwisy internetowe:
1. Epodreczniki.pl
2. Portal wiedzy dla nauczycieli
3. Strona Centralnej Komisji Egzaminacyjnej i komisji okręgowych
4. Podręcznik internetowy „Włącz Polskę!”
5. Portal lektury.gov.pl
6. Strona Centrum Nauki Kopernik
7. Portale edukacyjne IPN: Portal edukacyjny Instytutu Pamięci Narodowej i Serwis IPN Przystanek historia
8. Strona Krajowego Biura Programu eTwinning
9. Serwis Ninateka
10. Serwis Muzykoteka Szkolna
11. Biblioteka Cyfrowa Polona
12. Biblioteka Cyfrowa Ośrodka Rozwoju Edukacji
13. Serwis Telewizji Polskiej
14. Serwis Polskie Radio Dzieciom

Szczegółów technicznych dotyczących obsługi aplikacji M.Teams oraz procesu logowania udziela Pani Ziółkowska (prosimy wówczas o zapytanie mailowe na e-dziennik)
Pozostałe zapytania proszę kierować bezpośrednio do mnie (również poprzez e-dziennik)

Życzę wszystkim Państwu zdrowia!
Jacek Michalski
PS. Dziś (piątek) nadal widziałem uczniów poza domem. Bardzo proszę o rozwagę. Od dyscypliny nas wszystkich będzie zależało życie nasze i innych.